Čím nakrmit žárovku?

Zveřejnil ValousCZ, dne

Uvážili jste někdy možnost, že bychom byli bez energie? Co by to znamenalo pro všední domácnost, a co pro moderní technologie? Představa že bychom se vrátili k vaření nad ohněm, a svícení svíčkou je pro většinu z nás nepřijatelná. Mají ale všichni na danou problematiku stejný názor?

Dle mého názoru, by ztráta energie znamenala konec dnešní společnosti. Ano, je pravda, že bez elektřiny by nebyly počítače, tím pádem ani internet, Facebook a jiné závislosti a mnozí lidé by zjistili, že venku svítí slunce, ba dokonce, že se mění počasí! Toto by mělo své klady, ale i zápory. Zrušila by se hlavní komunikační možnost lidí, a dnešní mládež by se snad naučila psát i dopisy. Na druhou stranu by bylo ohroženo mnoho obyvatel naší planety. Nejen že by přestaly fungovat linky integrovaného bezpečnostního systému, nefungovaly by ale ani operační sály, či některá nemocniční oddělení. Znamenalo by to však i krach velkých i malých firem, kupříkladu Microsoft, Google, či Apple by byly úplně zbytečné. Neměli by energii pro svá zařízení, tím pádem ani hardware pro svůj software.

Když si to tedy shrneme a dáme si vše dohromady, zjistíme, že bychom bez elektřiny prostě nevydrželi a dřív nebo později by lidstvo přestalo fungovat tak jako jsme dnes zvyklí. Položte si proto otázku, zvládli bychom žít jako za dávných dob? Nebo by to znamenalo náš úplný konec?


Komentujte

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na