Online kniha receptů

Zveřejnil ValousCZ, dne

Možná jste si již všimli v patičce mého blogu, že se odkazuji na Webovou online kuchařku. Je to proto, že se jednalo o mou dlouhodobou maturitní práci. Pečení a vaření je jedna z mých oblíbených činností a proto web neustále vyvíjím a publikuji na něm nové recepty. V dnešním článku Vám povím pár věcí o funkcích a možnostech kuchařky a podělím se s Vámi o své plány do budoucna.


Přehled receptů

Mezi hlavní výhodu této Online knihy je přehledný výpis receptů s  možností vyhledávání dle názvu, kategorie, použitých surovin, nebo přímo dle jedné prioritní suroviny. Pokud se tedy jako návštěvníci rozhodnete začít vařit, můžete si najít první recept, který Vám padne do oka, ale taky si můžete vyfiltrovat jaké máte suroviny a vařit podle nich. Když už tedy máte vyhledaný recept, nezbývá vám nic jiného než se připravit na vaření. Od toho mám v detailu receptu levý sloupec se surovinami, které budete potřebovat. Postupně si je tedy všechny nachystáme a můžeme se pustit do vaření, popřípadě pečení.

Důležitou součástí je také hodnocení onoho receptu. Jakmile máme upečeno nebo uvařeno můžeme recept ohodnotit. K tomu nám postačí se přihlásit, nebo zaregistrovat a poté můžeme jednotlivé recepty hodnotit počtem hvězdiček a to na stupnici 1 – 5.

Detail receptu


Přidání vlastního receptu

Není nic jednoduššího než přidat svůj vlastní recept. Je to úplně jednoduché. Po přihlášení do administrace se nám zpřístupní možnost přidat svůj vlastní recept. V následujícím formuláři přidáváme jednotlivé suroviny s množstvím, píšeme název a postup našeho nového receptu, vybíráme kategorii, případně pod recepty (Například přílohy, nebo krémy, které již jsou v kuchařce evidovány). Samozřejmě můžeme nahrát obrázek, který se nám automaticky ořízne tak aby nebyl deformovaný a vypadal k světu. Po odeslání formuláře si můžeme zobrazit náhled našeho receptu a rozhodnout se, jestli si ho necháme jako soukromý, nebo ho zveřejníme všem uživatelům této kuchařky.

Přidání recpetu

Aplikace pro Android

Současně při vývoji Webové aplikace vyvíjím také aplikaci pro mobilní telefony s operačním systémem Android. Aplikace umí zobrazovat nejnovější, či oblíbené recepty a umožní Vám se zaregistrovat, nebo přihlásit a po přihlášení máte možnost opět recepty hodnotit. Jedna z dalších výhod je šetření mobilních dat, jelikož když kliknete na libovolný odkaz, směřující na web kuchařky, otevře se Vám stránka přímo v aplikaci, máte-li jí nainstalovanou.

Recepty app2


Odkazy

Webová aplikace: recepty.davidvalenta.cz

Facebook: facebook.com/ReceptyNaVareni/

Android Aplikace: play.google.com/store/apps/details?id=cz.davidvalenta.recepty


Komentujte

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na