Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

Zveřejnil ValousCZ, dne

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, to je název filmu, který budu dnes recenzovat. Film režiséra Tima Burtona, který režíroval nespočet filmů s temnou, či jinak tématicky podobnou tématikou se dle mého názoru vcelku povedl. Ti kteří film ještě neviděli, by to měli napravit, jelikož by se v tomto článku dozvěděli až příliš detailů. Pro začátek si dovolím podstrčit Vám trailer, který Vás krátce uvede do dění a problematiky filmu.

Obecně

Ano film je opravdu směsí pohádky, vtipných a strašidelných scén s nádechem hororu a klidně bych jej mohl charakterizovat jako Hororovou pohádku! Film začíná nevinnou scénou ze supermarketu, kde náš hlavní hrdina Jacob skládá dětské pleny. To ale netrvá dlouho a začíná akce. Jacob jede domů za dědečkem, který jak se později dovídáme je „podivný“. Jacob však nedojede včas a my vidíme dědečka bez očí a také můžeme zpozorovat hlavní záporaky, kteří nás provádí celým filmem. Po této scéně se Jacob dostává na psychiatrii, kde se zpovídá o věcech, které viděl, nebo spíše, které si myslel že viděl.

Aby jsme se někam dostali, posuneme se kousek dál, Jacob odjede na ostrov, na kterém se nachází časová smyčka a dostane se k vybombardovanému sirotčinci. Propadá beznaději, ale to musí být, aby bylo nějaké drama. Když se tedy později dostane skrze smyčku, ocitne se v roce 1943, konkrétně ve dni, kdy měl být ostrov vybombardován. Tato část filmu byla spíše pohádková, kdy se hlavní postavy seznamují a nastává vtipná scenérie, příhod mezi podivnými dětmi.

Následně se ale vše zvrtne, Jacob se dovídá informace o historii a o úchylce záporáků v pojídání očí podivných dětí. To už začíná mít náznaky hororového žánru a z různých úhlů se pomalu dostáváme k unesení slečny Peregrinové a napadení dětí netvorem. Pomalu se tedy dostáváme k nejlepší části filmu, kdy se děti utkají za pomoci svých schopností s netvory. Jacob vymyslí plán, a pomalu se dostávají z roku 1943 do roku 2016! Tady se mísí horor s vtipem, kdy jsou netvoři vylákání dětmi ven a začne boj na život a na smrt, mezi kostlivci, kteří jsou na straně dětí a netvory, kteří chtějí jejich oči.

Shrnutí

Ve výsledku byl film v celku povedený. Napětí se střídalo s vtipem a romantické zakončení bylo nečekaně úžasné. Ačkoliv nejsem zastánce hororových a jinak strašidelných filmů, najdou se i výjimky, jako je třeba tenhle ten příběh. Film tedy doporučuji nejen pro starší diváky, ale i pro odvážné děti, které se neleknou kde jaké blbiny. Třeba já se ve filmu nejvíce lekl, když šel Jacob přes bažinu a šlápl do kaluže.

Vůbec bych se nezlobil kdyby se časem ukázalo i povedené pokračování, třeba jak děti zničí všechny zbylé netvory, ale to by jsem věštil z hvězd. Proto se budeme těšit na další povedené filmy, ať už od režiséra filmu tohoto nebo někoho jiného.


2
Komentujte

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
ValousCZTlusŤjoch Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
TlusŤjoch
Host

Četl jsem knížky, na film se chystám.