Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, to je název filmu, který budu dnes recenzovat. Film režiséra Tima Burtona, který režíroval nespočet filmů s temnou, či jinak tématicky podobnou tématikou se dle mého názoru vcelku povedl. Ti kteří film ještě neviděli, by to měli napravit, jelikož by se v tomto článku dozvěděli až příliš detailů. Pro začátek si dovolím podstrčit Vám trailer, který Vás krátce uvede do dění a problematiky filmu.

Obecně

Ano film je opravdu směsí pohádky, vtipných a strašidelných scén s nádechem hororu a klidně bych jej mohl charakterizovat jako Hororovou pohádku! Film začíná nevinnou scénou ze supermarketu, kde náš hlavní hrdina Jacob skládá dětské pleny. To ale netrvá dlouho a začíná akce. Jacob jede domů za dědečkem, který jak se později dovídáme je „podivný“. Jacob však nedojede včas a my vidíme dědečka bez očí a také můžeme zpozorovat hlavní záporaky, kteří nás provádí celým filmem. Po této scéně se Jacob dostává na psychiatrii, kde se zpovídá o věcech, které viděl, nebo spíše, které si myslel že viděl.

Aby jsme se někam dostali, posuneme se kousek dál, Jacob odjede na ostrov, na kterém se nachází časová smyčka a dostane se k vybombardovanému sirotčinci. Propadá beznaději, ale to musí být, aby bylo nějaké drama. Když se tedy později dostane skrze smyčku, ocitne se v roce 1943, konkrétně ve dni, kdy měl být ostrov vybombardován. Tato část filmu byla spíše pohádková, kdy se hlavní postavy seznamují a nastává vtipná scenérie, příhod mezi podivnými dětmi.

Následně se ale vše zvrtne, Jacob se dovídá informace o historii a o úchylce záporáků v pojídání očí podivných dětí. To už začíná mít náznaky hororového žánru a z různých úhlů se pomalu dostáváme k unesení slečny Peregrinové a napadení dětí netvorem. Pomalu se tedy dostáváme k nejlepší části filmu, kdy se děti utkají za pomoci svých schopností s netvory. Jacob vymyslí plán, a pomalu se dostávají z roku 1943 do roku 2016! Tady se mísí horor s vtipem, kdy jsou netvoři vylákání dětmi ven a začne boj na život a na smrt, mezi kostlivci, kteří jsou na straně dětí a netvory, kteří chtějí jejich oči.

Shrnutí

Ve výsledku byl film v celku povedený. Napětí se střídalo s vtipem a romantické zakončení bylo nečekaně úžasné. Ačkoliv nejsem zastánce hororových a jinak strašidelných filmů, najdou se i výjimky, jako je třeba tenhle ten příběh. Film tedy doporučuji nejen pro starší diváky, ale i pro odvážné děti, které se neleknou kde jaké blbiny. Třeba já se ve filmu nejvíce lekl, když šel Jacob přes bažinu a šlápl do kaluže.

Vůbec bych se nezlobil kdyby se časem ukázalo i povedené pokračování, třeba jak děti zničí všechny zbylé netvory, ale to by jsem věštil z hvězd. Proto se budeme těšit na další povedené filmy, ať už od režiséra filmu tohoto nebo někoho jiného.


Komentujte

2 Komentáře zapnuto "Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti"

avatar
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
TlusŤjoch
Host

Četl jsem knížky, na film se chystám.