Žijeme v počítačové hře?

Zveřejnil ValousCZ, dne

Je život opravdu reálný? Nebo se jedná pouze o dokonalou simulaci v počítačové hře? Myslíte si, že opravdu žijeme? Nebo jsme ovládání stejně jako postavičky ve hře The Sims? Nad všemi těmito otázkami budeme spekulovat v dnešním článku. Tak šup, šup, pusťte se do čtení, ať Vám to neuteče!

Otázky byly položeny! To zní skoro, jako věta římského panovníka: „Kostky byly vrženy“. Ale teď už k věci. Ať to dlouho nenatahuji, a konečně se dostanu k tématu.

Napadlo Vás někdy, že život by nemusel být tak úplně život? Co když žijeme v naprosto reálně vypadající počítačové simulaci? Ve své podstatě by nemusela být ani tak reálná, jelikož pro postavičky v hrách je reálné to kde se vyskytují, pro nás náš život a tak dále! Ale přeci jen, kdybychom žili v počítačové hře, představte si to, že nás celý život někdo sleduje. Posílá nás do školy, do práce, ovlivňuje naše zdraví i pohodu. Takový život by nikdo z nás zřejmě nechtěl. Paradoxně, ale pokud ve hře žijeme, tak to nikomu nevadí! Ono je pěkná věc něco chtít, či nechtít, ale pokud už v něčem jsme, většinou je těžké, nebo nereálné se z toho vyhrabat. Ideálním příkladem jsou závislosti. Člověk je lehce manipulovatelný a každý z nás, byl, je anebo bude závislý. Kdo říká, že to není pravda, asi ještě neotevřel sáček s brambůrkami, oříšky, bonbony anebo jinou pochutinou.

Pokud by byl náš život opravdu pouze simulace, je pak možné, že každého člověka na naší planetě ovládá mimozemšťan, který hraje obří multiplayerovou hru podobnou hře The Sims. V tomto případě nezáleží za dílu, nebo edici, důležitá je ta představa. Představa že když spíme, je hra vypnutá a když jdeme do školy, práce, nebo kamkoli jinam, řídí veškeré naše pohyby, naše úmysly, či choutky někdo kdo je nám jako bůh, hráč počítačové hry.

Vskutku nereálná představa. Zkusíme si tedy říct argumenty, proč to je hloupost, a proč si myslím že ve hře nežijeme. Prvním argumentem je život. Nemáme úložky, ani počet životů, když tedy nebereme v potaz pořekadlo, že kočky jich mají devět. Samozřejmě myslím ty čtyřnohé se srstí, nikoli ty dvounohé.

Další argument. Mise. Nežijeme ve hře z důvodu misí, které bychom museli plnit. I když na druhou stranu, co když je náš život jedna velká mise? Plníme cíle, získáváme zkušenosti, to moje argumenty opět rozbíjí. Nakonec hra, ale stejně skončí. Časem nás všechny čeká game over!

Jaký máte na tuto problematiku názor vy? Myslíte si, že je to reálné? Já si to nemyslím, ale za zamyšlení to stojí.


4
Komentujte

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
JogurtAdelaidaValousCZJana Paveleková Recent comment authors

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Jana Paveleková
Host

Niekedy sa nad týmto pozastavujem aj ja. To mi pripomína ten film o chlapíkovi, čo celý čas žil v reality show. On ten svoj svet považoval za skutočný, no šialene sa mýlil. Myslím že hlavnú rolu hral Tom Hanks. Niečo na tom bude. Nemusí to byť zrovna počítačová hra, ale svet je niekym riadený a všetko je dopredu určené. My sme len figúrky na šachovnici. Inak super úvaha.

Adelaida
Host

Skvělý článek, přesně k tomhle se často bavime s kamaradkou 😀 že jsme takový „simíci“ které někdo zhora ovládá .. je to zajímavé se nad tím zamyslet .. tetkor říct jak to tady Všechno funguje .. 🙂

Jogurt
Host
Jogurt

O něčem podobném už píše Kniha knih: 1. Korintským 4:9
Připadá mi, že Bůh nám apoštolům určil poslední místo v řadě, abychom se jako odsouzenci k smrti stali podívanou světu – lidem i andělům.

Naštěstí já věřím tomu, že nejsem loutka Boha nebo andělů, ale mohu ovlivňovat svůj osud dobrými, ale i špatnými rozhodnutími, jsme pouze sledováni jako na divadle. A je mi nadějí, že Pán Ježíš vstupuje do oblastí mého života, když k němu volám. Bez Ježíše Krista se nemohu obejít, On je ten, který dává mému životu hluboký pokoj a radost 🙂