Zlo jménem Alkohol

Zveřejnil ValousCZ, dne

Pro někoho sluha, pro jiné zlý pán. Někdo ho rád poznal, jiný by jej raději neznal. Jen hrdinové od něj dají ruce pryč! Alkohol je zlý pán, který dokáže darovat, ale i hodně brát. Vše má svou daň, ale nejhorší je, když Vám vezme to, na čem Vám třeba záleží!

Alkohol, někteří z Vás si bez něj nedokáží představit život, jiní jsou rádi za život bez něj. Já osobně jsem ve svých dvaceti letech, alkohol nikdy nepil, nepiji a ani pít neplánuji. Jedním z důvodů jsou léky, ale tím hlavním je to, že prostě nechci, neláká mě to, a nikdy lákat nebude. Když vidím, kolik zla může napáchat jeho přemíra, přičemž míru si určuje každé tělo samo. Někdo snese dvě piva a má dost, jiný stáhne půl flašky a nemá problém. Jaké má ale alkohol zásadní výhody a jaké nevýhody a proč je vlastně zlým pánem?

Výhody alkoholu v malém a rozumném množství?

Jednou z výhod, která se ke mně donesla je to, že když jste třeba stydlivá osoba a chcete oslovit osobu, jež se Vám líbí, nebo se třeba odhodlat, k nějaké činnosti. Dáte si panáka a vše Vám jde hned lépe. Tady se už ale postupně naskytují první zápory. Jednak z Vás může jít následně vypitý alkohol cítit, dále se může stát, že to přeženete, nebo vaše tělo zareaguje jinak, než čekáte.

Další z výhod, kterou o alkoholu hodně slyším je zábava. Já osobně volný čas s hlavou v kýblu, nebo záchodové míse za zábavu nepovažuji, ale možná jsem jediný. Těžko říct! No, možná si řeknete že to je extrém, ale když si dáte více než snesete, jde to dřív nebo později ven! Druhý den Vás bolí hlava a máte žaludek jako na vodě. Z vyprávění znám dostatek podrobností a některé bych opravdu raději neznal. Navíc jsem byl několikrát svědkem toho, že někdo někde usnul, nebo ukázal obsah svého žaludku celému světu. Nic příjemného to není. Pro ty okolo určitě ne, podnapilému to je vesměs jedno. Ale v rozumném množství beru, že pro blbiny se Vám to možná hodí.

Předposlední věcí, která mě napadá. Alkohol je vlastně takové přenosné topení. Jak to myslím? Dáte si skleničku vína, nebo jiného alkoholu, a o teplíčko máte postaráno. Teplo je vzácná věc, a když je venku zima, hodí se o to víc, ale ono Vám teplo zajistí i horký čaj s medem a citrónem.

Poslední kladná věc je léčivo. Alkohol jde použít jako ideální dezinfekce! Berte to s rezervou, ale říká se, že když jste nachlazený, slivovice pomáhá, nevím, co je na tom pravdy, jen jsem to někde slyšel, tak to zde zmiňuji.

Alkohol je zlým pánem!

Jak jsem již dříve zmiňoval, ve velkém množství působí alkohol zlo. Někdo si dá dvě pivka a druhý den neví co říkal, a prořekne, kde, jaké tajemství. Jiný si dá panáka, dva, tři, nebo bůh ví kolik a ráno se probudí v posteli vedle cizího člověka, v cizím domě. Takový extrémní případ, který jsem slyšel: Chlápek z Prahy byl na párty v pražském klubu a ráno se probudil vedle jiného muže v Polském Krakově.

Nejhorší asi je alkohol za volantem. Tam by neměl co dělat a lidi kteří s několika promile za volant usednou, by neměli mít úctu a ani pochopení ostatních. Paradoxně, když člověk s alkoholem v krvi způsobí dopravní nehodu, většinou vyvázne bez zranění, ale chodce, kterého srazil, nebo řidiče se spolujezdci nabouraného vozu se třeba nepodaří zachránit.

Další zlou věcí, která se nabízí je násilí. Alkoholici jsem většinou násilničtí, a když mají vypito neví která bije, a klidně zbijí kohokoliv na ulici nebo dokonce svou ženu, či děti. Alkohol by měl být s mírou, nebo raději vůbec.

Problém nastává, když chce někdo utopit žal, jako například v Malém princi od Exupéryho, kdy se jedna z postav pila, protože se styděla za to, že pije. Člověk pak neví, čeho bude druhý den litovat. Pokud nějaký druhý den ovšem ještě bude.

Slovo na závěr

Jaký máte na alkohol pohled vy? Pijete, nebo jste abstinenty? Co Vám na něm vadí, nebo Vás naopak k němu přitahuje? Myslíte si, že je vše v pořádku, nebo by se měli lidé zamyslet a zvážit jeho nadměrnou konzumaci? Komentujte, sdílejte, budu rád za vaše reakce a postřehy.


14
Komentujte

avatar
7 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
ValousCZLukášTýnaTaychirandom losers Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Jannie
Host

Velice zajímavě sepsaný článek. Já taky považuju alkohol za zlého pána. Co dobrého člověku přinese? Možná rozváže jazyk, ale když se člověku ten jazyk rozváže, možná bude chtít ještě sklenku, dvě… Aby se ještě bavil a pak to může lehce přehnat.
Osobně mám s alkoholem v rodině zkušenost, takže kdyby nic jiného, tohle mě odradí, ale mě naštěstí ani nechutná a nemám potřebu ho pít :). Taky mám takovou teorii, že alkohol je oheň do těla.

http://gingerjannie.blogspot.cz/

Frog
Host

Článek je fajn, ale měl by sis dát pozor na hrubky. Není jich tam málo. Jinak alkohol je ok, pokud se pije v rozumném množství. Ale takový ty vypitý mozky nesnáším. Motá se to, chčije si to do kalhot a ještě je to sprostý a agresivní. Fuj. Nejlíp v MHD.

TlusŤjoch
Host

Dobré jsou alkoholy od Guillauma Apollinaira.

random losers
Host

Teda,super článek.Já musím říct,že si ráda posedím nad vínem a pokecám,ale není to nic z čeho by se hrnulo k nějaké ožíračce 😀

Taychi
Host

Já nikdy nepiji moc. Pokud vypiju půl láhve vína, tak třeba za celý večer při konverzaci. Nikdy jsem nebyla opilá a hnusí se mi to. Ráda si dám občas na chuť panáka whiskey nebo rumu (kvalitního ne Božkov), nebo klidně i pivo. Ale prostě vím o sobě. je to opravdu na koštování, takže toho panáka klidně půl hodiny popíjím. Můj otec je alkoholik, takže mám k opilým lidem odpor, nikdy bych se neopila.

Týna
Host

Já se řadím mezi abstinenty i přesto, že si jednu skleničku za večer s přáteli dám. Prý je velká výhoda, když jde parta přátel do baru a mezi nimi i já – abstinent. Jsem taková jejich brzda. nNejen, že míň utratí, ale ani jim ráno není tolik špatně 😀

Neodsuzuji toho, kdo pije. Je to jeho věc, jeho případná ostuda a jeho ranní kocovina. Hlavně, když do pití nenutí mě 🙂

Lukáš
Host
Lukáš

V malém množství je docela dobrý k vylepšení společenské nálady, odbourání stresu apod. ale jinak v celkovém pohledu je to obrovský démon. Nejhorší je, že na každého působí jinak a často je těžké odhadnout míru. Mne osobně v žitotě způsobil velkou spoustu závažných problémů a to jek těch, které jsem si způsobil pod vlivem sám nebo těch, které mi nopak způsobili kamarádi, blízcí apod. Navíc, když vezmu v úvahu kolik dopravních nehod, kriminality a v neposlední řadě zdravotních problému přináší, je to jedna z nejnebezpečnějších drog. Samozřejmně, že např. pervitin, či dokonce heroin jsou horší, ale nejsou tak lehce dostupné… Číst vice »