Donald Trump! Můj názor na aktuální dění!

Zveřejnil ValousCZ, dne

Po zhruba deseti denní pauze, kdy nevycházely články, jsem zpět! Dnes si povíme něco o Amerických volbách na místo prezidenta. Říkáte si, že pozdě? Důležité je že přece. Přeci jen, to bude aktuální minimálně další čtyři roky, tedy po dobu, kdy bude Trump ve funkci.

Je to konec? Nebo spása?

Někteří říkají, že to bude konec. Velké množství lidí se obává ztráty těžce vybudovaných lidských práv. Jiní jsou přesvědčeni, že svět potřebuje striktní jednání. Můj názor je takový, že Trump možná bude jednat striktně a rázně, bez ohledu na možné ztráty, ale Americký prezident není diktátor, ústava ho značně omezí a lid mu nedovolí dělat unáhlené a mír ohrožující kroky.

Ano, prezident ve Spojených státech amerických má značně větší pravomoci než prezident u nás v Česku, ale i přesto ho váže ústava a k ní přidružené zákony. Taky by se velkou pravděpodobností, pokud by se choval nelidsky a krutě, našel někdo, kdo by ho chtěl odstranit. Doufejme jen, že se tak nikdy nestane a svět bude budovat mír.

Vystěhování nelegálních migrantů?

Podle nejnovějších zpráv se spekuluje o tom, že chce nechat vystěhovat, nebo dokonce zavřít miliony přistěhovalců, kteří nepřišli oficiální cestou přes imigrační úřad, ale například tak, že přeběhli přes hranice z Mexika. Pokud by chtěl tyto lidi zavřít, musel by zřejmě nechat postavit další speciální věznici, aby měl dostatek kapacity. Možná že by mu ani nestačila jedna, jelikož přes tři miliony lidí do jedné věznice opravdu nenacpe. Leda že by se v ní střídali.

Zeď na hranicích s Mexikem?

Koneckonců tohle souvisí s předchozím odstavcem. Na internetu, ve zprávách, nebo v rádiu jsme se mohli dozvědět, že je Trump dobrý stavitel a chce postavit zeď na hranicích s Mexikem. Co by to pro nás znamenalo? Zřejmě nic! Jelikož Amerika má svůj finanční rozpočet, který nijak nesouvisí s rozpočtem EU, natož s rozpočtem České republiky.

Možná to trošku znepříjemní cestování Američanů do Mexika, ale ti, co tam cestují, stejně létají letadlem, nebo si hold počkají v koloně na hraničním přechodu.

Nedávno jsem projížděl internet a při vyplňování jednoho formuláře, se mi zobrazil kontrolní text (captcha), která zřejmě s Trumpovým názorem na výstavbu zdi nesouhlasí!

Captcha STOP WALLS

Jak můžete vidět na obrázku, zřejmě i počítač chce zeď zastavit! Tohle samozřejmě berme s nadsázkou, jelikož je to náhodně generovaný text a shoda okolností.

Slovo k závěru

Závěrem bych mohl jen poznamenat, že zvolení Donalda Trumpa je osudové a to, že nebyla zvolena Hillary Clintonová je sice šokující, ale na druhou stranu jenom čas ukáže, jestli to je správné, nebo ne.

Internetem koluje ještě jeden takový vtipný obrázek, který poukazuje na fakt, že Donald Trump hrál ve velice známém filmu, který každý z Vás viděl minimálně jednou! Ano hádáte správně, byl to film Sám doma 2. 

Vtip

Donald tam opravdu hrál, zprvu jsem tomu nevěřil, ale když jsem našel na internetu obsazení tohoto filmu, jeho jméno tam opravdu figuruje. Ale tohle je opravdu jen vtip, s realitou nemá vůbec nic společného.

Takže jak jsem již řekl, jen čas ukáže, jestli milionář, který bude bydlet v domě po černochovi dokáže změnit svět. A otázkou také zůstává, kterým směrem ho pozmění. Co si myslíte vy? Bude to pro Ameriku a svět spása? Nebo nastane kruté období, které přinese tvrdé změny, na které doplatíme všichni?


3
Komentujte

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
PlatanValousCZTýna Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Týna
Host

Je pravda, že vše ukáže až čas. Osobně z něj nadšená nejsem. Lepší je pro mě někdo, kdo má s politikou větší zkušenosti než někdo, kdo neustále mění své názory. Možná se pletu, což není vyloučený, ale nějak tak mám Trumpa zakořeněného – člověk, který mění své postoje a názory dle toho, co je pro něj výhodnější. Ovšem ne vždy je první dojem správný. Nevím, jestli znáš ten psychologický testík, kdo ti je sympatický? Máš si vybrat mezi někým, kdo rád pije alkohol, kouří, nechodí nikdy včas a celkově působí nezodpovědně, a mezi premiantem, dochvilným člověkem a na první pohled… Číst vice »

Platan
Host

Nie som stotožnený s jeho doterajším konaním. Na druhej strane nevieme čo by sa dialo keby bola vo vedení Hillary, teda nejdem vynášať žiadne súdy. Snáď nakoniec bude dobre. 🙂