Drby, aneb pomluvy, kterým neutečeme!

Zveřejnil ValousCZ, dne

Drby, každý z nás se s nimi někdy setkal. A pokud se ho vysloveně netýkaly, věřte že jednou přijde den, kdy se terčem pomluv stanete i vy! Ne že bych Vám to přál, ale bohužel tomu tak bylo, je a vždy bude. Pomluvy a zkreslená, či úplně vymyšlená situace potká každého z nás. Představte si, že vaše přítelkyně jede do Brna na výlet, vy jí čekáte na nádraží v době, kdy se má zrovna vracet. Nádraží je na opačné straně města, než bydlíte a druhý den se v obchodě dozvíte, že máte holku z Brna a další informace, o kterých jste nikdy neslyšeli. V ten moment si vlastně říkáte, že i stěny mají uši a oči a že vlastně nikde nemáte patřičné soukromí.

Co to ty drby jsou?

Drby, klepy, pomluvy, je spousta názvů pro tuto činnost. Rozhodně bych ale jejich definici nehledal na Wikipedii. Jelikož když napíšete na Wiki dotaz Drby, dozvíte se vlastně, že se jedná o Americký televizní seriál. To je sice fajn, ale našemu problému to moc nepomůže, musíme se proto na věc podívat z jiného úhlu. Drby jsou vlastně několikrát předané informace, které si někdo vymyslí dovtípením se z reálné situace, která ve výsledku byla úplně jinak. Každý, komu se informace předá, si jí okoření po svém, a nakonec se k Vám dostane úplná blbost. Jenomže, když chcete tuto skutečnost vyvrátit, nikam to nevede a pomluva si putuje vesele dál.

Drby jsou vsude

Jak se bránit?

Takový výslovný návod, jak se bránit před pomluvami, vlastně ani neexistuje. Vždy se najde někdo, kdo Vám chce znepříjemnit život a snaží se Vás potopit před ostatními. Jediné, co Vám zbývá je ignorovat tuto skutečnost, jinak byste se z toho mohli zbláznit. Přeci jen víme že na každého záškodníka se v hrnci vaří voda. A je jen otázka času, než dotyčný přestřelí a vy se mu budete moci smát, že konečně došla řada na něj. Aneb, jak se říká, kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá.

Lepší vědět, než nevědět?

Asi si upřímně přiznáme, že mnohem lepší než nevědět o pomluvách na naši osobu, je o nich vědět. Potom si můžeme dát pozor na hlavní zdroje klepů a výmyslů, které se berou bůh ví kde. Někdy se dokonce dozvíme, že náš nejlepší kamarád, nebo kamarádka drbe o sto šest. vymýšlí si na nás různá zvěrstva, ale před námi dělá jakoby nic. S takovým člověkem, který nám vlastně vrazí kudlu do zad, bychom neměli nic mít, nikdy totiž nevíme, kdy to udělá znovu. Nebo kdy nás podrazí a stáhne ke dnu ještě víc.

Říkáte si někdy, že vlastně nevíte, komu můžete věřit? Člověk musíte prokouknout sami. I když je to někdy opravdu těžké, ale když nám někdo řekne že náš kamarád je takový a makový, možná bychom měli zpozornět. Pokud je takových lidí více, možná bychom si to měli prověřit. Je sice fajn někomu bezmezně důvěřovat, ale nikdy si nemůžeme být jistí tím, co nám ten člověk provede za zády.

Závěrem

Zrada je hrůzná věc. Vznikají kvůli ní spory, nenávist, války a neshody, které můžou skončit i tragicky. Nenechejme manipulovat s našim názorem. A pokud se nás někdo snaží přesvědčit o něčem čemu nevěříme, nenechme se tou myšlenkou stáhnout a raději si vše prověřme. Každý nám může tvrdit, že slepice je vlastně krokodýl, ale pokud máme pět a pět pohromadě, zjistíme že nám lže, nebo mu lhal někdo, komu ten dotyčný věří a nechá se jim ovlivnit.

Dějme si proto pozor na to, co říkáme, co sdílíme na internetu, a hlavně na to, jestli nám stojí za to, stát za někým, kdo je zrádce a podvodník. Nejsme přeci ovce, které se ženou za pasáčkem. Jsme lidé, kteří mají svůj názor a plné právo se rozhodnout za čím si v životě půjdeme, čemu budeme věřit a co dokážeme.


Komentujte

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na