Nokia 3310 – Comeback ve velkém stylu!

Zveřejnil ValousCZ, dne

Ti z vás, kteří jsou jako já z minulého tisíciletí, si určitě vzpomínají na rok 2000, který nás nejen překlopil do 21. století, ale také nám přinesl nezničitelnou legendu! Nokia 3310 byla nejlepší svého druhu. Odolnost s dlouhou výdrží jí vyslala na první místo mezi telefony nižší třídy. Výdrž tohoto telefonu se pohybovala kolem 260 hodin což je v průměru 10 dní. Na tuto hranici by se chytré telefony v dnešní době, pravděpodobně nedostaly za žádných okolností.

My se ale v tomto článku nebudeme bavit o tomto modelu, ale o jeho přímém nástupci, který se bude snažit získat stejná, anebo ještě větší nadšení. Píše se rok 2017 a my můžeme být u návratu legendy: Nokie 3310.

Nokia se po spojení s Microsoftem zavázala k několika létům, ve kterých pozastaví činnost. Konečně však nastala ta doba, kdy nám představila dlouho očekávaný model 3310, kterému můžeme dát přídomek 2017. Pro nedočkavce, které zajímají parametry, se posuneme dále. Po 17 letech navrácená legenda dostala barevný displej, a daleko silnější baterii, díky které dokáže vydržet bez nabíječky neuvěřitelný měsíc. A pokud byste zatoužili po ultra dlouhém telefonním hovoru, můžete hovořit celých 22 hodin bez nutnosti připojit telefon do zásuvky.

Samozřejmě můžeme zapomenout na dnes již nutné funkce, jako je například WiFi a GPS. Jedinou věcí, kterou se Nokie pyšní navíc, je 2 Mpx fotoaparát za zadní straně modelu.

Samozřejmě nechybí ani všemi oblíbený had, který prošel drobným vylepšením. Na další hry, ale můžete zapomenout, v telefonu nefiguruje Android a ani žádný konkurence schopný operační systém. Tudíž žádný obchod s aplikacemi zde neočekávejte.

Model byl dnes představen na veletrhu v Barceloně spolu s cenou, za kterou se bude prodávat. Tato částka utkvěla na skvělých 50 dolarech, což děla asi 1300 Kč. Není to sice moc, ale vzhledem k nabízeným službám je cena ideální. Model 3310 si zřejmě nezamiluje každý, vzhledem k absenci WiFi, operačního systému a obchodu s aplikacemi se možná dostane do rukou lidí, kteří byli na první verzi tohoto modelu zvyklí a nechtějí se učit nic nového, anebo lidí, kteří nevěří moderním technologiím, ale potřebují se dovolat a zůstat na příjmu, pokud možno co nejdéle.

Myslíte si, že se má Nokie čím chlubit? Koupili byste si tento telefon, nebo ve vás nezanechal žádné sympatie? Svůj názor můžete sdělit dole v komentářích.


1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
surpan Recent comment authors

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
surpan
Host

Očekával jsem od nové Nokie 3310 podobnější „design“, jen možná tenčí a lehčí. Takto mi po přijde jako každý druhý mobil pro důchodce.