Politik za minimální mzdu? Bojí se politici EET a Babiše?

Zveřejnil ValousCZ, dne

Nikoho z nás už asi nepřekvapí zprávy typu: Politici si odsouhlasili zvýšení platu! Pražským politikům přidají 20.000 Kč! anebo Politici mají zřejmě málo, přidávají si 14%! Tyto zprávy nás sice nepřekvapí, ale rozhodně nás nenechají klidnými. Proč by měl politik brát 60.000 Kč? A ještě dostávat spoustu příspěvků a náhrad? Proč prostě politici nemají průměrný plat, který u nás je? A proč si ještě stěžují, že mají málo?

Představte si, že byste politikovi, který bere měsíčně 60 000 Kč, dali na půl roku minimální mzdu. Tedy šestinu toho, na co je zvyklý. Vstoupil by do prvního měsíce s platem 11 000 Kč hrubého, což by mu ještě zdanili, takže by mu zůstalo nějakých 9.500 korun. Celkem by mě zajímalo, jak by dokázal celý měsíc vyžít, kdyby měl zaplatit nájem, vodu, elektřinu a plyn. Zaopatřit děti, nakoupit potraviny, případně oblečení a nedej bože, kdyby odešel některý z domácích spotřebičů, například lednice, pračka, nebo sporák.

A to je stále první měsíc, kde je druhý, třetí, pátý, šestý? Po půl roce by se teprve ukázalo, že to lidé, kteří pracují 8 hodin denně, pět dní v týdnu za minimální mzdu, nemají vůbec snadné. Možná by pak páni politici uvážili, že není důležité přidávat sobě a žít v přepychu, když by tím brali druhým, kteří žijí od výplaty k výplatě a třikrát obracejí každou korunu.

Mohlo by se, ale taky stát, že by si řekli: Teď jsem žil půl roku o minimální mzdě a abych se z toho vzpamatoval měl bych si požádat o zvýšení platu!

Proč můžou mít uklízečka v Německu pět krát vyšší plat než u nás? Zřejmě to závisí na stavu naší ekonomiky, která je prožraná právě politickou sférou, a především tedy z dob úřadování pana Kalouska na postu ministra financí.

Třeba EET, které v mnoha zemích běží již nějakou dobu, tady lidé odsuzují. Ale kdyby to zavedl pan Kalousek, nebo Sobotka, zřejmě by jim to, až tak nevadilo. Myslím si, že na to lidé nadávají kvůli toho, že to zavedl pan Babiš, který dle mého názoru tomu aspoň trošku rozumí. Oproti tradičním politikům, kteří jsou na scéně 20 let.

Já mám za to, že spiknutí, která poslední dobou kují politické strany proti hnutí ANO a panu Babišovi, mají jeden jediný důvod. Politici se bojí a mají z Babiše strach. Obávají se, že je vyštípe z denních rituálů a budou si muset jít hledat jinou práci. A to by je stálo nejen úsilí, ale i čas a peníze, kterých teď mají víc, než je zdrávo!

Jaký je podle vás důvod neustálého útočení politiků na pana Babiše? Proč si politici přidávají peníze, když jich mají dostatek? A myslíte si, že by třeba pan Kalousek přežil půl roku o základním minimálním platu, který má většina obyvatel v České republice?


Komentujte

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na