Hlídané parkoviště v Ostravské Karolině? Jak se to vezme…

Zveřejnil ValousCZ, dne

Jste z Ostravy a vlastníte auto? Tak to jste už určitě byli v podzemních garážích obchodního centra Forum Nová Karolina. Jestli si myslíte, že když zde zaparkujete, nic vašemu vozu nehrozí, jste na omylu.

Člověk by předpokládal, že na takovém místě budou bezpečnostní kamery, které v případě nutnosti poskytnou záznamy pro vyřešení mimořádných událostí. To je ale velmi naivní představa!

Dnes, 12. června 2017, jsem byl ve výše zmíněném obchodním centru, právě v oněch podzemních garážích. Zaparkoval jsem kolem půl čtvrté odpoledne a vydal se na obhlédnutí obchodů a na nákup potravin. Když jsem se za necelé 2 hodiny vrátil k autu, abych uložil nákup, vše bylo v naprostém pořádku. Rozhodl jsem se tedy, že si zajdu na kávu a až poté pojedu domů. Než jsem od auta odešel, ještě jsem pro jistotu sklopil zrcátko. Ještě že jsem tak udělal…

Po kávě jsem přišel k autu a k mému zděšení jsem si všiml nepřehlédnutelné rýhy, která se táhla od předního kola, až ke světlu. Žádné auto tu ale nestálo. Ten člověk, který se mi zřejmě při couvání opřel o auto, bez ostychu odjel. Nenechal po sobě žádný vzkaz, ani jinou stopu. Nikdo nic neviděl.

Žádné kamery, žádná stopa

Bez meškání jsem se vypravil k výjezdu z parkoviště, na místo, kde sedí hlídač, u kterého se dá zaplatit poplatek za parkovné. Zeptal jsem se, jestli jsou v parkovišti kamery, že mě někdo naboural, sedřel mi celý předek a bez výčitek odjel. Pán, který tam seděl, se jen pousmál a řekl, že kamery jsou pouze u vjezdu do garáží a vchodu do nákupního střediska.

Nezbývalo mi proto nic jiného, než škodu nafotit a z parkoviště odjet. Bez kamer, není záznam a bez záznamu není možné viníka vypátrat.

Pro mě poučení, pro jiné užitečná informace. Pokud se vydáte do podzemních garáží, parkujte tak, aby na vás bylo vidět. Buď u výjezdu, nebo u vchodu. Pokud vám pak někdo auto nabourá, nebo odře budete mít možná více štěstí než já.

Vlastně když zaparkujete někde dál, hlouběji v garážích a někdo vám rozbije okno a odnese si z vašeho vozu třeba rádio, nebudete mít žádného svědka, ani kamerový záznám, který by vám v dané situaci pomohl.

Nabourali vás někdy na parkovišti? Pokud ano, nechali na sebe kontakt, nebo prostě odjeli a nechali za sebou škodu za několík tisíc?


Komentujte

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na