Byli jste si pro svůj „Vybroušený diamant?“

Zveřejnil ValousCZ, dne

Když jsem se byl jednou ze zvědavosti zeptat ve věčně plném obchodě s produkty od Applu, proč bych si měl koupit iPhone, opravdu mě prodávající přesvědčit nedokázal. Na mojí otázku, jaké má iPhone výhody oproti konkurenci, a proč bych si měl koupit právě jeho, jsem dostal odpověď v jedné větě: „Apple, to je vybroušený diamant.“ Potom se prodavač otočil a odešel pryč.

Nová prodejna v Ostravské Karolině

Dnes, 16.6.2017 se otevřela nová pobočka Apple obchodu. Když jsem nevědomky přišel do Karoliny, naskytl se mi pohled na masu lidí, kteří čekali v trojstupu na slavnostní otevření a přestřihnutí mašličky, která odstartuje naprostý chaos. Dle dostupných informací se první lidé do fronty začali stavět někdy kolem poledne. Přičemž po otevření byli lidé z přibližně půl kilometrového hada vpouštěni dovnitř asi po dvaceti.

Upřímně řečeno, divím se všem, kteří tam stáli. Těm prvním, že se jim chtělo stát přes 5 hodin na jednom místě. Ostatním se divím, jestli se jim vyplatilo čekat na prázdné regály. Pokud by si totiž každý, kdo přišel, koupil telefon nebo počítač, určitě by se na všechny nedostalo!

Platit za značku? Vyplatí se to?

Pokud se zamyslíme, tak za značku platíme všude. Dnes už i u firmy Xiaomi zaplatíme z části za značku samotnou. Apple má možná optimalizovaný systém, ale to má dnes už i Google ve svém androidu a dokonce i nové modely od Samsungu jsou optimalizovány v celku dobře.

Když někdo srovnává telefon s iOS od Applu s telefonem běžícím pod androidem, většinou porovnává právě nový iPhone s telefonem nižší třídy poháněném androidem. Nemůžeme se pak v takových průzkumech divit rapidním rozdílům.

Apple se na poslední konferenci smál Googlu, že android 7 je pouze na necelých 10% zařízeních, kdežto oni mají nejnovější iOS na 87% telefonů. Na jednu stranu to je smutné, ale i tak to nemůžou přímo srovnávat. Jelikož aktivních iPhonu je zhruba 700 milionu a telefonů s androidem přes 2 miliardy. Navíc iPhone je telefon vyšší třídy a androidem jsou poháněny i telefony třídy nižší.  Dalším aspektem je fakt, že Google je vázán na výrobce a nemůže prostě jen tak posílat aktualizace na zařízení, tedy alespoň ne dnes. S androidem 8 by se vše mělo změnit.

Koupil bych si iPhone?

Já osobně bych si asi iPhone nekoupil. Leda, že by mi ho dal někdo zadarmo a já bych si ho mohl pořádně vyzkoušet. Nyní ale vím, že si iPhone nekoupím. Jsem spokojen se svým Samsungem a nepotřebuji si hrát na frajera a koupit si iPhone jen proto, abych mohl zamachrovat.

Máte iPhone? Koupili byste si ho? Nebo máte podobný názor, jako já?


1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
werrienn Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
werrienn
Host
werrienn

Mě jen mrzí, že si mnoho lidí myslí, že si iPhone koupí jen zazobaní lidičky, jen z důvodu, aby měli jablko. Já jsem měla možnost vyzkoušet už x značek telefonů, přes čtyři roky jsem měla android, ale stejně jsem nejvíce spokojená právě s iPhonem 5s. Jsem spokojená s iOSem, funkcemi, výkonem, mám tam vše, co potřebuju a to ve velmi přehledné a mně vyhovující formě. Aktuálně jsem ve fázi, kdy jiný telefon než právě iPhone nechci. A ráda si připlatím i ty nekřesťanské částky za značku. Protože vím, že dostanu něco, na co se můžu spolehnout a co mi bude… Číst vice »