Výlet na Lindos, aneb „Super taxi“

Zveřejnil ValousCZ, dne

Minulý týden jsem vydal článek, ve kterém Vám vyprávím zážitky z mojí dovolené na řeckém ostrově Rhodos. Zmiňoval jsem se o výletu do hlavního města, který jsme podnikli v jeden dovolenkový den. V článku jsem se zmiňoval, jak fungují na Rhodosu autobusy a také o památkách, které přístav skrývá.

Rhodos, hlavní město ostrova

Teď se ale dostaneme konečně k článku dnešnímu. Bylo to přesně o dva dny později, kdy jsme se rozhodli, že sedneme na autobus, který jel kupodivu ze stejné autobusové zastávky a opět měl přes půlhodiny zpoždění.

Do Lindosu jsme přijeli po cirka 40 minutách, vystoupili jsme z autobusu a šli se z rozpáleného parkoviště, na kterém byla konečná zastávka, schovat do nejbližšího stínu. Když jsme se následně zorientovali vydali jsme se z kopce dolů, tedy směrem k místní středověké pevnosti, jež se tyčila za údolím vysoko na kopci. Sešli jsme tedy do zmíněného údolí, které se skládalo ze spousty vedle sebe postavených domků a obchůdků, propletených všemožnými uličkami. Ale jedna jediná, ta nejširší, vedla k cíli.

Super TAXI

Jestli se tomu tedy dá takto říkat. Ochránci zvířat, by zde zřejmě byli zhrozeni, ale to sem teď nepatří. Nahoru k pevnosti, totiž vede oslí stezka, která za tučný příplatek, vyveze zájemce na oslím hřbetě nahoru. Chudáci oslíci jsou tak unavení, že jen stojí a čekají na povel, jeď nahoru, jeď dolů, atd. Upřímně mi jich bylo líto. Ale když jdou rodiče s malými dětmi, co jiného mají dělat? Já sám, když jsem zde byl před 9 lety, jsem chtěl na oslíkovi nahoru vyjet. Rodiče tedy zaplatili za mě a za mého bratra, vyjeli jsme nahoru a potom když jsme sešli dolů, přiběhl poslíček s dvěma fotkami, strčil je mamce do ruky a požadoval dalších 6 eur za jednu.

Proč ale píši „Super taxi“? Není to samozřejmě z mojí hlavy, když jsme šli směrem dolů, jeden z těch lidí, kteří mají osly pod palcem, vyvolával: „Super TAXI limousine“, což je sice úžasný reklamní tahák, ale i přesto jsou oslíci chudáci.

Středověká pevnost

Když jsme vyšli nahoru, letos opravdu po svých a řekl bych že se jedná o daleko větší zážitek, jelikož si můžete prohlédnou všechny obchůdky, kolem kterých na oslovi ani neprojedete. Chtěli jsme se podívat dovnitř. Pak, když se ukázalo, že vstup pro jednu osobu je neuvěřitelných 12 euro, rychle jsme si to rozmysleli. Přeci jen, platit za 5 lidí, přestřelených 60 euro, je trošku moc, to je jako, kdybych u nás v republice zaplatil za prohlídku Hukvald 1600 Kč.

Zhodnocení

Na závěr si dovolím Lindos a celkovou návštěvu tohoto města ohodnotit. Lindos je v celku pěkné město, ulice se proplétají mezi domky, a jen málo kde, se dostanete na přímé slunce, je tam proto příjemný chládek. Obchůdků je zde spousta a nejedná se jen o obchůdky, ale i o kavárny, cukrárny a restaurace. V ne jedné cukrárně, dělali palačinky a dokonce měli kromě nutelly i pomazánky z různých jiných sladkostí, jako například z Ferrero rocher, Snickers, Kinder bueno, a dalších dobrot.

Oslí taxi bych zhodnotil tak, že pro děti, je to dobrá atrakce, ale pokud si na něj sedne dospělý člověk, zřejmě ho ani nenapadne, že ten osel musí v tom vedru trpět, je sice pravda, že osli byli od pradávna chování hlavně pro nošení těžkých břemen, ale i tak si myslím, že by měli mít delší pauzy a dostatek tekutin.

Byli jste v řeckém Lindosu? Jeli jste na oslíkovi, nebo jste si to poctivě vyšli po svých?


Komentujte

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na