Rhodos, hlavní město ostrova

Zveřejnil ValousCZ, dne

Jednoho rána naší dovolené, na ostrově Rhodos, jsme se rozhodli, že navštívíme hlavní město. Hned po snídani jsme se sbalili a vydali se na místní autobusovou zastávku. Upřímně řečeno, vědět, jakým způsobem to bude probíhat, zjistili bychom si více informací!

Na zastávku, která byla umístěna kousek od našeho hotelu, jsme dorazili přibližně za 5 minut. Zjistil jsem si, že autobus má jet v 10:00 a vzhledem k „dodržování jízdních řádů v Řecku“, byl čas našeho příchodu přibližně 9:50. Říkal jsem si: „Lepší je chvíli počkat, než aby nám měl autobus ujet před nosem.“ Ne nadarmo se ale říká, že zákon schválnosti, platí vždy a za každých okolností. Z tohoto důvodu, zřejmě autobus přijel s 40ti minutovým zpožděním. Později se, ale ukázalo, že na všech zastávkách v letovisku je stejný čas odjezdu, tudíž, čas, kdy autobus do letoviska přijede, nikoli čas, na který jsme zvyklí u nás.

Po přibližně půl hodině cesty, jsme dorazili do cíle. Hlavní stejnojmenné město ostrova Rhodos je krásné, tvoří jej opevněný přístav, který ve svém ústí ukrýval všemožné jachty, lodě a jiná plavidla, které zde kotvily v celé své kráse. Procházeli jsme podél pobřeží a odmítali všechny letáčky na plavbu lodí, jelikož, jsme sem za tímto účelem opravdu nepřijeli. Když jsme se dostali k bráně do hradního komplexu a vešli jsme dovnitř, dýchl na nás úplně jiný pocit, než by člověk očekával. K vidění byly taverny, obchůdky a spousty stánků se vším možným.

V jenom ze zmíněných obchůdků, jsme si zakoupili pořádný krásně nazdobený kornoutek zmrzliny, který za tu cenu, opravdu nezklamal!

Nezbývalo moc času, a proto jsme se vydali zpět, na autobusové nádraží. Po cestě jsme ještě hodili pár centu místní žebračce, která z nich měla ohromnou radost, doufám, že je užila prospěšně a nekoupila si za ně nějaké zbytečnosti.

Na zastávce jsme pak narazili na menší nesrovnalost, která zarazila nejen nás, ale i ostatní cestující. Jelikož ve chvíli, kdy jsme se chystali nastoupit nám řidič řekl, že do vozu smí pouze cestující s platným lístkem zakoupeným na přepážce vzdálené asi 2 minuty. Paradox však nastal v okamžiku, který by nikdo nečekal, se zakoupeným lístkem jsme tedy nastoupili do vozu, ale v tu samou chvíli si řidič sedl a začal lístky prodávat on!

Shrnutí

Když pominu kolize s řeckými autobusy a celkově s dopravou, město Rhodos na mě zapůsobilo v celku dobře. Oproti ostatním částem ostrova bylo trošku více uklizené a památky byly udržované. Přístav je v celku velký a opevnění formou hradu na mě udělalo dojem. Mám rád takové stavby a tento styl se mi opravdu líbil. Ve stáncích toho měli opravdu spoustu na výběr a nemít na hotelu all inclusive asi bych neodolal a navštívil jednu z taveren.

Byli jste někdy na Rhodosu, nebo jiném řeckém ostrově? Jaký dojem na Vás udělal? A kde se Vám nejvíce líbilo?


2
Komentujte

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
ValousCZTereza Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Tereza
Host
Tereza

Pěkný článek. Já na Rhodose pracovala ve Faliraki a to hlavní město bylo moje nejoblíbenější. Líbily se mi i normální obchody a jejich atmosféra. Ty hradby mě taky fascinovaly.

http://www.cityscape-bliss.com