Nakupujete na Amazonu? Nyní už můžete i česky!

Zveřejnil ValousCZ, dne

Zvažovali jste nákup vánočních dárků na Amazonu, ale neodhodlali jste se kvůli jazykové, či jiné barieře? Mám pro Vás skvělou zprávu! Amazon ode dneška funguje v české lokalizaci. A nejen web, ale i zákaznická podpora, ta je sice dostupná již déle, ale i tak je to skvělé!

Ne, nešálí vás zrak. To, co nyní čtete není pěkný sen, ale skutečná realita. Německý web Amazonu, kde se již nyní nachází spousty českých firem, nabízejících své zboží, byl z větší části lokalizován do češtiny. Zbytek portálu bude pravděpodobně přeloženo již brzy! Když si do prohlížeče zadáte adresu Amazon.cz, tak se Vám načte německý Amazon s českou lokalizací a pokud budete přihlášeni, můžete si přepnout jazykové preference přímo na češtinu. Což znamená, automatické nastavení češtiny při přihlášení, nebo dokonce emaily v české lokalizaci.

Ať už na Amazonu nakupujete pravidelně, nebo sem jen občas zabloudíte, určitě je to příjemnou změnou, která firmě přivede mnoho nových zákazníků, kterým v nákupu bránila třeba neznalost jazyka. Také jistě přiláká hromadu firem, které chtějí své zboží nabízet výhradně českým zákazníkům a nyní už budou bez problému moci.

Zajímavé je, že se česky lokalizovaný eshop objevil krátce před vypuknutím vánočních nakupovacích horeček, přičemž se zřejmě jedná o dobře promyšlenou marketingovou strategii. Přeci jen by byla hloupost spouštět něco takového 1. ledna, tedy v době, kdy by jim ani sebelepší reklamy nepřitáhly takové kvantum návštěvníků, jako před vánoci, kdy nakupuje zaručeně každý.

Já sám jsem ještě před nedávném přemýšlel, co komu na Vánoce koupím a nyní se mi otevírá nová možnost, kde dárky sehnat. Takže hurá prolistovat katalog a možná, že i objednávat! I když upřímně řečeno, nejraději nakupuji v kamenných obchodech, kde si můžu zboží dokonale prohlédnout!

Nakupujete na Amazonu? A co pro Vás znamená přidání podpory českého jazyka?


Komentujte

avatar

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Subscribe  
Upozornit na