Vyhlášení amnestie pro černé pasažéry?

Zveřejnil ValousCZ, dne

Před nějakou dobou vydal Dopravní podnik v Ostravě článek, jehož název zní sám o sobě, tak trošku dvojsmyslně. Přeci jen pojmenovat ho v Ostravě kde je 90% černých pasažérů romské populace: „Už to nevidíme černě„, je krapet odvážné. Já osobně v tom dvojsmysl vidím.

Po přečtení zmíněného článku jsem se zaměřil i na komentáře na Facebooku, kde se lidé zděšením zabývali tím, jak si to můžou dovolit, dávat amnestii romským spoluobčanům, a proč vlastně s něčím takovým přišli? Odpověď je možná zarážející, ale dle mého názoru, i když je v Ostravě 90 černých pasažérů opravdu černých, většinu amnestii využijí pravděpodobně lidé, kterým se pokuta dostala do rukou nedopatřením. Je totiž nutné, si pro odpuštění pokut, zakoupit alespoň půl roční kupon na přepravu v zóně 77.

Tato výhoda je však platná pouze do štědrého dne tohoto roku. Potom vám pohledávky a exekuce z pokut zůstanou napořád, nebo dokud je nezaplatíte.

Půl milionu nezaplacených pokut

V současné době DPO eviduje 554 405 nezaplacených pokut, z čehož 377 pokut patří jednomu člověku, který za posledních 5 let byl právě tolikrát revizory přistižen. I přesto že se říká, když se někdo spálí, podruhé to už neudělá, v některých případech to neplatí ani po sté.

Práce revizora je těžká a ještě k tomu, když na ně někdo občas vytáhne nůž nebo zbraň a nedej bože, vystřelí. Za poslední rok se to stalo minimálně dvakrát, alespoň tedy ve známých případech, které zazněly v médiích. Proto se nedivím ani tomu, že DPO chystá zdražení pokut a doufám, že i nadále budou vybírání profi revizoři a asistenti přepravy, kteří dokáží vyselektovat černé pasažéry a poslat je s pokutou pryč, dříve než si sednou.

Co se zmíněné amnestie týče, naprosto s touto možností souhlasím. Přeci jen, když jste jeli do školy, nebo do práce s domněním, že Vám měsíčník končí za 2 dny, ale ve skutečnosti skončil včera, je pak nepříjemné platit zbytečně 1 000 Kč navíc. Za chyby se sice platí, ale proč, když to nebylo úmyslně?

Jeli jste někdy na černo? Byli jste přistiženi? A jaký máte na amnestii Dopravního podniku názor vy?


2
Komentujte

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
ValousCZAleš Otava Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Aleš Otava
Host
Aleš Otava

Parádní článek!!! 🙂