Každý má své poslání

Zveřejnil ValousCZ, dne

Každý z nás se někdy zamyslel nad tím, kdo vlastně je? Co je zač, proč zde je, a jaké je jeho poslání? Ne vždy se podaří nalézt odpověď hned, ale časem se vše vyjasní a všem bude jasný smysl jejich bytí.

Když jsem se nad tím zamyslel v době, kdy mi bylo sotva 15, nevěděl jsem, proč bych měl dělat něco, z čeho nebudu mít výsledek hned. Byl jsem nedočkavý a chtěl jsem mít vše v okamžiku, kdy jsem začal. To se sice úplně nezměnilo, ale důležitým faktem je, změna podstaty. Postupem času, jsem se naučil budovat si určité věci, jako například dlouhodobý vztah, vlastní weby, nebo zdokonalování se v odborných dovednostech. Nyní již nechci něco umět okamžitě, protože vím, že je potřeba tomu věnovat čas, ale když toužím někoho překvapit, mám mnohdy problém vydržet až do onoho osudného dne.

I přesto, že mi je přes 21 let se často zamýšlím nad tím, proč se některé momenty přihodily, co je způsobilo, a jaký mají význam na budoucnost, blízkou, či vzdálenou. Jisté je to, že každá událost ovlivní kladně, nebo negativně další vývoj, možná nás všech, kdo ví?

Můžeme si to ukázat na příkladu. Představte si, že máte někde daleko v rodokmenu dědečka, který měl chuť na zmrzlinu, tak šel na náměstí, kde si ji chtěl koupit a po cestě potkal vaši babičku, se kterou se seznámil. Ale, co kdyby měl chuť na pizzu? Šel by opačným směrem, vaši babičku by nikdy nepotkal a tím pádem byste se vůbec nenarodili. Už to, že různí lidé mají různé děti, něco svědčí o tom, že náš život, je možná náhoda, ale je třeba ji využít, uchopit rozum do hrsti a dělat správná rozhodnutí. I když správné rozhodnutí se někdy dělají špatně a většinou až čas ukáže, jestli jsme se rozhodli dobře. Třeba jestli půjdeme do kina, nebo do parku? Možná, že když půjdeme do parku, budeme mít v budoucnu doma 2 psy a 3 kočky, ale když půjdeme do kina, bude za 60 let nás vnuk prezident. Kterou možnost byste si vybrali vy? Odpovědět je těžké viďte? Ale ne proto, že bychom se nemohli rozhodnout, nýbrž proto, že nevíme co bude zítra, natož za 60 let.

Někdy je těžké najít smysl, pro který jsme byli stvoření. Jedno je však jisté, život bychom si měli užívat a vychutnávat si každou chvilku, kterou nám věnuje.

Každý zde má určité poslání, na které časem přijde. Někteří zachraňují životy druhých, jiní se starají o to, abychom neumřeli hlady, a proto každé ráno pečou rohlíky. Každá práce, každý cíl, každá událost, která je dělána v dobrém je prospěšná stejně, ani více, ani méně. Všechny poslání jsou si rovny, protože ani bez jediného z nich by to tady nefungovalo na 100% a možná, že by to nefungovalo vůbec.

Víte, jaké je vaše poslání? Přemýšleli jste někdy nad tím jestli by některá vaše rozhodnutí, mohla ovlivnit osudy druhých? Nebo žijete v domnění, že nic co uděláte, neovlivní okolní svět?


Komentujte

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na