Hraní akčních her prodlužuje život

Zveřejnil ValousCZ, dne

Hrajete počítačové hry? Hrajete rychlé a akční hry? A hrajete alespoň hodinu denně? Pokud na všechny otázky můžete říct ANO, možná Vás tento článek bude zajímat. Řekneme si totiž něco o prospěšnosti počítačových her! Ano, prospěšnosti! 

Pokud patříte do skupiny lidí, kteří hrají průměrně 18 hodin týdně, možná budete mile překvapeni když zjistíte, že děláte něco pro svoje zdraví. Podle staršího výzkumu se totiž lidé, kteří hrají pravidelně střílečky, nebo podobné hry, ve kterých je nutný postřeh a neustálé reflexy, mají v psychologických testech pozornosti daleko větší skóre, než lidé, kteří hry nehrají.

Například Stroopův test pozornosti, ve které je úkolem rychle říkat barvy, kterými jsou obarveny slova, přesně tak, jak jdou za sebou. Zvládají mnohem lépe lidé, kteří hrají logické hry. Jak jste na tom vy?

Naopak lidé, kteří hrají ku příkladu Counter Strike, mají rychlejší reflexy a dokáží v chaosu žlutých míčků označit až 8 z nich, které byly ještě před zamícháním modré. Běžný smrtelník zvládne v průměru 3.

Partnerský život

Dokonce bylo zjištěno, že přiměřené hraní zlepšuje harmonii ve vztahu, ovšem pouze za předpokladu, že hrají partneři spolu. V opačném případě pak hrozí zřejmě opak! Myslete tedy na to, že v přítomnosti partnerky byste měli hru vypnout!

Ale samozřejmě se můžu plést a csko budete hrát se svou milou i na stará kolena!

Míra stresu

Pokud nejste milovníky Outlastu, Slendermena, nebo jiných brutalit, pak hraní her snižuje úroveň stresu a vy se můžete oddat pozitivní energii, kterým na nás bude působit (Ovšem pouze za předpokladu, že nehrajete ten týž level už po sto padesáté).

Krom toho nám s vysokou pravděpodobností hraní v přiměřené míře zlepšuje zrak a zdokonaluje v nás určité vlastnosti a dovednosti, čímž vlastně můžeme zachránit svět. Ptáte se jak? Každý je v něčem dobrý a když ti co hrají hry zkusí něco jiného, a objeví pak sami sebe nebude o nic nouze. Odpověď sice snadná, realizace však asi nemožná.

Chválí se skutku dobře, ale mějme na paměti, že nic se nemá přehánět a i sebemenší klad, by nás neměl odradit od pohlédnutí na zápory, kterých také není málo. Je ale možné, že by hraní her prodlužovalo život? Vyloučené to sice není, ale prokázáno také ne, proto budeme žít i nadále s tím, že to možné není!

Hrajete počítačové hry? Jaká je vaše nejoblíbenější? A kdy jste s hraním začali?


Komentujte

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na