Česká spořitelna se konečně vydala správnou cestou

Zveřejnil ValousCZ, dne

Ti z Vás, kteří se na můj blog vracejí, si možná vzpomínají na můj článek, který jsem vydal přesně před rokem, když tedy nepočítám ten osmi denní rozdíl.

V článku jsem kritizoval podmínky České spořitelny a podávání informací klientovi na různých úrovních komunikace (Telefonická podpora, Facebook chat a přímá komunikace na pobočce).

Zmatené informace, nevýhodné a drahé nabídky České spořitelny

A proč vlastně píši článek nový? Popravdě řečeno se mnohé změnilo a jsem opravdu mile překvapen. Například možnosti účtů pro studenty se mnohonásobně otevírají novým věcem a možná by měli zákazníci konkurenčních bank uvažovat o přechodu.

Výhody

Zásadní výhodou studentského účtu je nyní vedení účtu zdarma, přičemž potvrzení o studiu doložíte pouze jednou a to měsíc před dovršením 21 let. Poté máte studentský režim aktivní až do 26 let a poté máte 2 roky vedení účtu naprosto zdarma. Což může být podstatnou výhodou. A pak? To máte také v celku výhodné. banka sice píše vedení účtu za 100 Kč, ale jedná se o sazbu neaktivních, nebo málo užívaných účtů. Pokud Vám na účet přijde alespoň 7 000 Kč měsíčně a zaplatíte kartou máte slevu 50 korun a když máte u spořitelny alespoň jeden další produkt, máte vedení opět zdarma.

Dalším kladem, který můžu říci je spuštění nového webu, což je dle mého názoru krok správným směrem a opravdu se jedná o pěkný a přehledný web, který nepůsobí tak kostnatě a archaicky, jako web původní. No posuďte sami!

Starý web České spořitelny

Nový web České spořitelny

Jednoznačně velký krok je zpřístupnění služby Moje zdravé finance pro studenty bez poplatku. Což je opravdu super, zvláště tehdy když si chcete spořit na různé věci, ale peníze chcete mít na spořícím účtu. Vytvoříte si tak virtuální obálky (auto, dovolená, atd…) a můžete si vesele penízky odkládat, převádět mezi obálkami a vybírat je zpět na účet.

A v neposlední řadě krom dalších vymožeností bych chtěl zmínit George, nové internetové bankovnictví, které nahradí Servis24 v květnu tohoto roku. George je nový, chytrý, krásný a prostě lepší. Oproti současnému bankovnictví je daleko přehlednější a má aplikaci, která lze odemykat i otiskem prstu!

Výtky

Abych opět jen nechválil, protože chválit by se mělo, ale ne příliš. Mám i pár výtek, které by mohla vzít banka v potaz a třeba na nich zapracovat.

Například platby mobilním telefonem skrze NFC! Dle dostupných informací se plánují ve vlastním provedení na první kvartál tohoto roku. Tak jsem opravdu zvědav, jak to bude fungovat. Přeci jen, kdyby spustili Android Pay, které jejich přímí konkurenti uvedli ve stejný den, kdy se službou do Česka přišel Google, nemuseli by teď na Facebooku schytávat takově hanění. Ale možná, že to je ten správný krok. To ovšem ukáže až čas.

Ještě mi chybí ve výše zmíněném Georgovi správa virtuálních obálek, ale chápu, že implementace nebude jednoduchá, ale opravdu by to chtělo sjednotit pod jednu službu. Ať nemusím neustále přecházet z webu na web a znovu se zdlouhavě přihlašovat.

Slovo závěrem

Česká spořitelna udělala obrovský krok kupředu a jsem rád, že tomu tak je. Už jen zapracovat na některých nedodělcích a pořádně vše propojit. Upřímně se těším na platby telefonem a doufám že budou fungovat dobře a jakmile se přepne bankovnictví tak snad bude George pánem všech bankovních služeb a bude možné spravovat vše z jednoho místa, ať už v počítači, na telefonu, či v tabletu.

Jste klienty České spořitelny, nebo jiné banky? Využíváte George? Oslovily by Vás současné nabídky, aby jste přešli z jiné banky? 

 


3
Komentujte

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
JarekValousCZZdeněk Hlavica Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Zdeněk Hlavica
Host
Zdeněk Hlavica

Asi o měsíc dříve, než byl spuštěn nový web, jsem prohlížel stránky ERSTE bank. Po chvíli naprostého znechucení, jak je web nepřehledný a informace neuspořádané, jsem odešel a uznal jsem, že ta spořitelna má swůj web ještě jakž takž. Bohužel pak přišel web ČS ve stylu ERSTE a to jsem myslel, že už se ve spořce nic horšího stát nemůže. Na původním webu byly alespoň dostupné informace a fungoval tam vyhledávač. Nový web již nenajde prakticky nic a zdá se, že 90% informací a dokumentů zmizelo. Takže se drží moderního trendu – veliké texty, veliké usměvavé tváře, informace, které se… Číst vice »

Jarek
Host
Jarek

Je krásná věta moje zdravé finance, ale jsou opravdu zdravé ? Jen ke spořícímu účtu, kde si můžete spořit přesouvat finance z jednoho účtu na druhy a opačně. Spořitelna dokonce nabízí do 200000,-kč úrok 0,20 % a nad tuto sumu 0,01 % úroků. Je to oproti jiným bankám malinkatý úrok. Jenže to není všechno. Jiné banky úročí peníze každý den. Č.S. je úročí 1 za měsíc. To znamená, pokud si vyberete 1,- korunu ze spořícího účtu a převedete na svůj účet, zůstatek ( třeba i několik miliónů ) není celý měsíc úročen !!! Tak tomu se říká zdravé finance, ale… Číst vice »