Zeman nebo Drahoš? Volili jste dle své vůle?

Zveřejnil ValousCZ, dne

Už je to za námi! Prezidentské volby v roce 2018 skončily. Hlasy byly sečteny a máme na dalších 5 let jistou hlavu státu. Volili však všichni dle své vůle, nebo proběhlo ovlivňování?

Při každé volbě je důležité se svobodně rozhodnout, udělat si prvně vlastní názor a až poté diskutovat o názorech druhých. Vlastní názor je důležitý, ať se jedná o volbu trička, partnerky, práce, nebo prezidenta. Problém nastává v době, kdy vám kamarád, bratr, nebo kdokoli s určitým vlivem řekne: „Jdu volit ______, protože má pěkný úsměv.“ Vy si řeknete, že má dotyčný pravdu a jdete volit stejně. V uvedeném případu je samozřejmě určitá nadsázka, ale v podstatě, to tak může fungovat.

Nejvíce mi vadí, když vlivné osoby, jako například blogeři, youtubeři a další, kteří vědí že mají vliv říkají koho volí a případně ještě špiní ostatní kandidáty. Někteří možná nevědomky, jiní pak úmyslně. Proto se v tomto článku nebudu vyjadřovat k tomu, koho jsem volil. Nemám sice žádnou moc, ale nechci ani náznakem nikoho ovlivňovat. Teď už by to sice bylo jedno, ale netoužím po sprostých, vášnivých a zbytečných debatách, které stejně nic nevyřeší. Volby skončily téměř 50 na 50 a proto by k tomuto určitě došlo. Zůstanu proto raději neutrální.

Sledováním debat se dá zjistit, který kandidát je lepším řečníkem, kdo má srovnané informace a jak dokáží reagovat na dotazy. Pokud se však na věc podíváme z jiného úhlu pohledu, zjistil jsem si o jednotlivých kandidátech dostatek informací, zpracoval jsem si je a udělal si vlastní názor. Poté jsem šel k volbám a hodil do urny ten správný lístek.

Někomu se to možná zná obtížné, a proto se raději koukne na názor někoho jiného, nedejbože youtubera, který se možná nějak v této problematice orientuje, ale i přesto se jedná pouze o jeho subjektivní názor. Lidé kteří jsou líni si zjišťovat další informace se inspirují v ne vždy korektních mediích a hlavně od těchto lidí, čímž vystrnadí svůj názor a pak se ohánějí názory jiných lidí.

Opravdu klobouk dolů před těmi, co jsou schopní udělat si názor svůj, jdou si za ním a nejsou obyčejné ovečky, které jdou bez myšlenky s davem. A velké plus u mě mají ti, kteří se dokáží vyjadřovat slušně a neplivat na lidi s jiným názorem. Komu by nelezl na nervy člověk, jež hloupě okouká jakoukoli lež, píše ji sprostě všude a ještě nadává lidem, kteří se mu snaží ukázat pravdu?

Mějte rozum a čas udělat si vlastní názor na všechno a za každé situace. Myslím si, že by se vám nelíbilo, kdyby jste byli přesvědčeni, že tamta škaredá osoba bude po vašem boku celý život, že se vám líbí a vy nemáte právo říci ne!


2
Komentujte

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
ValousCZMrs. Jungová Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Mrs. Jungová
Host

Musím se přiznat, že po letošních volbách se mi udělalo z lidí hodně zle. A nejvíce z těch, kteří dvou volbu odůvodňovali tím, že kandidát „má vystupování a vypadá mnohem lépe a reprezentativně“ než současný prezident. Ano je pravda, že náš znovu prezident není nijaký krasavec, ale volit někoho jen proto, že by vypadal líp než Zeman? To jako vážně? Je mi z těch lidí smutno. Je pravda, že Zeman nemá občas příjemé vystupování, ale aby lidi volili jen kvůli tomu, aby prezident byl někdy hezký. 😀 to je fakt moc. Kde jsou ty doby, kdy lidé volili prezidenta podle… Číst vice »