Kdo je tam? Zkouškové!

Zveřejnil ValousCZ, dne

Určitě to taky znáte! Období, které se z čistajasna vynoří hned po Vánocích a chce po vás absolutní znalost všeho, co se dělo minulý rok, respektive půl rok. 

Já aktuálně prožívám třetí zkouškové na vysoké škole. Obvykle šlo vše snadno, ale nyní nastal v celku zajímavý problém! Neumím se učit… Ano je tomu tak, na základní škole jsem se nikdy neučil, na střední jsem vše odposlouchal v hodinách a s tím jsem šel i k maturitě, kdy jsem bez problému odmaturoval. První a druhé zkouškové, které bylo v prvním ročníku na vysoké jsem zvládl levou zadní a to především díky znalostem ze střední. Programovat jsem se učil sám a to je tak jediná věc kterou jsem se kdy učil a vždy jsem byl minimálně rok, před probíranou látkou ve škole. Teď jsem ještě dál, ale to sem nepatří.

Každopádně jsem se po návratu z Německa v pondělí podíval do skript z předmětu, ze kterého mám zkoušku příští čtvrtek. A ejhle… Spousta teorie, velké množství obrázků, které bych měl znát a u zkoušky bych je měl umět nakreslit. Řekl jsem si „Okay, není problém, dvakrát si to přečtu a pohoda.“ Po 10 přečtení jsem se zhrozil. Nic si nepamatuji a to je teprve jedna ze zkoušek, které jsou v tomto semestru.

Chvíli jsem nevěděl, co budu dělat, jestli to nějak do hlavy nastrkám a po zkoušce zmáčknu delete? Nebo jestli si to namluvím a budu pouštět před spaním? Napadlo mě spousta možností, každopádně nic nefungovalo. Zjistil jsem, že neumím sedět a učit se. Nebaví mě to, nudím se a hledám při tom rozptýlení. Raději bych uklízel, než abych se učil.

Dnes jsem si řekl, že to musím zvládnout, a proto jsem vzal zvýrazňovač a zvýraznil jsem si vše, co jsem považoval za „důležité“. Potom jsem zjistil šokující věc, zvýrazněné bylo úplně vše! Asi jsem v koncích! A do toho všeho mám pouze jeden pokus ze tří. V době prvního pokusu jsem byl v Německu na Erasmu, na druhý jsem nemohl dorazit a třetí? Ten je příští týden!

Nikdy nemůžeš zapomenout to, co sis nikdy nepamatoval!

Tak uvidíme, jak to dopadne. Pevně doufám, že budu mít štěstí a všechny tři zkoušky, které příští týden mám, úspěšně zvládnu. A když ne, tak si je budu muset napsat příští rok znovu.

Jak jste na tom s učením vy? Máte nějaké tajné fígle, jak se k tomu postavit? Nebo se taky učit neumíte?


3
Komentujte

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
TimkaValousCZVeronika Tučková Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Veronika Tučková
Host

Já mám teď svoje první zkouškové a docela jsem to podcenila. Teprve 2 předměty mám hotové a asi u třech už mám jen poslední pokus. Jenže co je horší, zjistila jsem, že mě už absolutně nebaví se učit a mám k tomu odpor. A to ještě na střední mě to dost bavilo. Ale teď nemám žádnou motivaci. Uvidím, budu se snažit 😀 Ať ti to dobře dopadne 🙂

Timka
Host

Ahoj! Fígľov k učeniu mám veľa, no ani jeden nie je tajný. 🙂
O všetky sa veľmi rada podelím na blogu – a pokiaľ ide o skúškové, to sa tiež dá zvládnuť lepšie, než si myslíme. Ale ako sám vravíš: je dôležité naučiť sa učiť sa. A s tým ti môžem pomôcť 😉
Pozri sa na http://timkablog.sk/ako-prezit-skuskove-obdobie/ a verím, že čoskoro začneš zo školy ťažiť viac, než len známky.