Určitě to taky znáte! Období, které se z čistajasna vynoří hned po Vánocích a chce po vás absolutní znalost všeho, co se dělo minulý rok, respektive půl rok. 

Já aktuálně prožívám třetí zkouškové na vysoké škole. Obvykle šlo vše snadno, ale nyní nastal v celku zajímavý problém! Neumím se učit… Ano je tomu tak, na základní škole jsem se nikdy neučil, na střední jsem vše odposlouchal v hodinách a s tím jsem šel i k maturitě, kdy jsem bez problému odmaturoval. První a druhé zkouškové, které bylo v prvním ročníku na vysoké jsem zvládl levou zadní a to především díky znalostem ze střední. Programovat jsem se učil sám a to je tak jediná věc kterou jsem se kdy učil a vždy jsem byl minimálně rok, před probíranou látkou ve škole. Teď jsem ještě dál, ale to sem nepatří.

Každopádně jsem se po návratu z Německa v pondělí podíval do skript z předmětu, ze kterého mám zkoušku příští čtvrtek. A ejhle… Spousta teorie, velké množství obrázků, které bych měl znát a u zkoušky bych je měl umět nakreslit. Řekl jsem si „Okay, není problém, dvakrát si to přečtu a pohoda.“ Po 10 přečtení jsem se zhrozil. Nic si nepamatuji a to je teprve jedna ze zkoušek, které jsou v tomto semestru.

Chvíli jsem nevěděl, co budu dělat, jestli to nějak do hlavy nastrkám a po zkoušce zmáčknu delete? Nebo jestli si to namluvím a budu pouštět před spaním? Napadlo mě spousta možností, každopádně nic nefungovalo. Zjistil jsem, že neumím sedět a učit se. Nebaví mě to, nudím se a hledám při tom rozptýlení. Raději bych uklízel, než abych se učil.

Dnes jsem si řekl, že to musím zvládnout, a proto jsem vzal zvýrazňovač a zvýraznil jsem si vše, co jsem považoval za „důležité“. Potom jsem zjistil šokující věc, zvýrazněné bylo úplně vše! Asi jsem v koncích! A do toho všeho mám pouze jeden pokus ze tří. V době prvního pokusu jsem byl v Německu na Erasmu, na druhý jsem nemohl dorazit a třetí? Ten je příští týden!

Nikdy nemůžeš zapomenout to, co sis nikdy nepamatoval!

Tak uvidíme, jak to dopadne. Pevně doufám, že budu mít štěstí a všechny tři zkoušky, které příští týden mám, úspěšně zvládnu. A když ne, tak si je budu muset napsat příští rok znovu.

Jak jste na tom s učením vy? Máte nějaké tajné fígle, jak se k tomu postavit? Nebo se taky učit neumíte?


Komentujte

3 Komentáře zapnuto "Kdo je tam? Zkouškové!"

avatar
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Veronika Tučková
Host

Já mám teď svoje první zkouškové a docela jsem to podcenila. Teprve 2 předměty mám hotové a asi u třech už mám jen poslední pokus. Jenže co je horší, zjistila jsem, že mě už absolutně nebaví se učit a mám k tomu odpor. A to ještě na střední mě to dost bavilo. Ale teď nemám žádnou motivaci. Uvidím, budu se snažit 😀 Ať ti to dobře dopadne 🙂

Timka
Host

Ahoj! Fígľov k učeniu mám veľa, no ani jeden nie je tajný. 🙂
O všetky sa veľmi rada podelím na blogu – a pokiaľ ide o skúškové, to sa tiež dá zvládnuť lepšie, než si myslíme. Ale ako sám vravíš: je dôležité naučiť sa učiť sa. A s tým ti môžem pomôcť 😉
Pozri sa na http://timkablog.sk/ako-prezit-skuskove-obdobie/ a verím, že čoskoro začneš zo školy ťažiť viac, než len známky.