Koupě ojetého auta? Jeden podvodník vedle druhého

Zveřejnil ValousCZ, dne

Je to už nějaký ten pátek, co jsem se rozhodl, že si začnu šetřit na auto. Začalo to slibně. Našetřeno jsem měl zhruba za půl roku a rozhodl jsem se, že se začnu dívat na internetu. 

Prvně jsem mapoval situaci a díval jsem se úplně všude. Potom jsem dle recenzí a dalších indícií odfiltroval pofidérní a velké autobazary, které jsou pověstné podvody. Paradox nastal ve chvíli, kdy jsem začal po prodejnách ojetých vozů chodit osobně. Na internetu psali: „Škoda Fabia II – výbava Elegance a stav … PERFEKTNÍ“. Když jsem však dorazil na místo, byl jsem zděšen. Jako upřímně pod stavem perfektní si opravdu nepředstavuji totálně odřená strana u řidiče, propadlé sedačky a zlomená přepážka v kufru. Za tu cenu jsem jim řekl na shledanou, otočil jsem se a odešel.

Po dalších zkušenostech jsem si udělal představu a s každým dalším prověřením vozu jsem byl zoufalejší. Někde přetočený tachometr, jinde prý nebourané auto po totálce a tak dále.

Po delší době jsem objevil pěknou oranžovou Fabii, vypadala opravdu pěkně, ale když jsem si ji chtěl nechat prověřit ve 3 kilometry vzdáleném autorizovaném servise, tak měl pan prodejce problém a řekl, že si mám přivést mechanika k němu. A prý nechápal co řeším, když bylo auto kontrolováno pravidelně v autorizovaném servise a že má i faktury. To je sice pěkné, ale když jsem si nechal zadat VIN kód do systému, zjistil jsem, že v autorizovaném servisu byly pouze 2 prohlídky, a proto jsem od toho dal ruce pryč.

Tento týden jsem byl opravdu už zoufalý, ale objevil jsem v celku slušnou Fabii v bazaru, který sídlil přímo vedle autorizovaného prodejce Škody. Domluvil jsem se tedy a auto přivezl na kontrolu. Psali, že je v absolutně perfektním stavu a nikdy nebylo bourané. Při zahájení prohlídky jsem byl nadšený, auto servisováno přímo u nich a všechna historie seděla. Proto jsem se šel podívat, jak to vypadá vespod. Když jsem přešel kompletně rezavý výfuk na výměnu a kompletně sjeté přední brzdy, na což by byly další vynálohy cca 10 000, přišel jeden z kontrolorů s přístrojem na kontrolu tloušťky laku. U tohoto typu vozu by mělo být +- 95 mikrometrů po celé ploše vozidla. Zde však byla tloušťka různorodá. Na dveřích 152, kapota 168, víko od kufru 142 a střecha 178 mikrometrů. Vozidlo bylo tedy přelakováno a to opravdu neodborným způsobem. Následně se v servisní historii zjistilo, že bylo bourané v předu i vzadu, pravděpodobně v řetězovce na dálnici.

Samozřejmě mi prodejce řekl, že to, co mi řekli není pravda, že vozidlo havarováno nebylo a nikdy ho nikdo nelakoval. Ale i přesto, že je vše dohledatelné v historii vozu, se nás snažil přesvědčit, že ho chtějí očernit. Proto jsem se otočil, odešel a inzerát na internetu nahlásil za klamavý.

Co naplat, v dnešní době je ideální kupovat auto od známého, nebo někoho u koho můžete mít důvěru, že vás nepodvede. Mám takové vozidlo nyní vyhlídnuto, tak uvidíme, co z toho bude.

Máte svoje auto? Ojeté, nebo nové?


3
Komentujte

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
dominikValousCZTeri Jans Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Teri Jans
Host

Jó, mám s přítelem ten stejný problém, proto zůstáváme dál bez auta.

dominik
Host

TVL to na štve…