Určitě to taky znáte, období nudy a hledání nové zábavy poté, co dohrajete všechny hry, které máte doma ve skříni. Já to znám tedy velmi dobře, a proto jsem se před Vánocemi rozhodl zakoupit dárek. Stolní hru Carcassonne!

Hru jsem sice zakoupil už před Vánocemi, ale poprvé jsem ji hrál až těsně před koncem roku. A upřímně stal jsem se na ní závislý…

Jedná se o strategickou stolní hru s budovatelskými prvky a formou náhody. Musíte se naučit přemýšlet hodně dopředu, protože to že vedete v průběhu celé hry se na jejím konci může obrátit na stranu soupeře, který se Vám pak pěkně vysměje.

Cílem hry je totiž z několika hromádek, jež jsou uspořádány okolo bodovacího pole, vybírat kartičky s krajinou a skládat co nejlepší svět. Budovat hrady, loupit na cestách, farmařit na polích a starat se o kostely. Za každé události získáváte různý počet bodů a to se vyplatí. Není však třeba propadat panice, pokud zrovna nevyhráváte. Na konci hry se totiž sečtou zbylé body a to teprve začíná ten pravý adrenalin. Jste po celou dobu první? Klidně můžete skončit poslední. Záleží jen na vás a na vaší strategii a taktice.

Hru hrajeme opravdu rádi a je to vždy napínavé, protože ne vždy je hned jasné, jak to dopadne a většinou je hra vyrovnaná po celou dobu. Doma mám základní edici s mini rozšířením řeka a opat a první rozšíření, zvané hostince a katedrály. Obě krabice jsem zakoupil v prodejně Albi a dnes jsem zjistil, že existuje velký Carcassonne BOX, ve kterém se krom základní hry vyskytuje všech 11 dodatků, což se zaručeně vyplatí, protože ušetříte 3 700 Kč.

Hodnocení hry

 + Hra jen tak neomrzí (11 dodatků k základní hře)

 + Pokaždé jiná hra (Nikdy nepostavíte stejný svět)

 + Zábava na dlouhé hodiny (Jedna hra cca 30 minut a nezůstanete jen u jedné)

 – Vyšší cena dodatků (399 Kč)

Na druhou stranu pokud se rozhodnete koupit si rovnou BOX za 1 399 Kč, ušetříte spoustu peněz a rozhodně vás hra jen tak neomrzí. Mě osobně moc baví střídání režimu startu, kdy občas hrajeme s řekou a občas bez ní. Rozhodně tedy neuděláte s touto hrou krok vedle a bude vás bavit ve dne i v noci. Hra je sice určena s prvním dodatkem až pro 6 hráčů, avšak z vlastních zkušeností mohu říci, že daleko lepší herní zážitek budete mít ve dvou.

Znáte hru Carcassonne?


Komentujte

Buďte první kdo bude komentovat!

avatar
  Subscribe  
Upozornit na