Strategická stolní hra s prvkem náhody? To je Carcassonne!

Zveřejnil ValousCZ, dne

Určitě to taky znáte, období nudy a hledání nové zábavy poté, co dohrajete všechny hry, které máte doma ve skříni. Já to znám tedy velmi dobře, a proto jsem se před Vánocemi rozhodl zakoupit dárek. Stolní hru Carcassonne!

Hru jsem sice zakoupil už před Vánocemi, ale poprvé jsem ji hrál až těsně před koncem roku. A upřímně stal jsem se na ní závislý…

Jedná se o strategickou stolní hru s budovatelskými prvky a formou náhody. Musíte se naučit přemýšlet hodně dopředu, protože to že vedete v průběhu celé hry se na jejím konci může obrátit na stranu soupeře, který se Vám pak pěkně vysměje.

Cílem hry je totiž z několika hromádek, jež jsou uspořádány okolo bodovacího pole, vybírat kartičky s krajinou a skládat co nejlepší svět. Budovat hrady, loupit na cestách, farmařit na polích a starat se o kostely. Za každé události získáváte různý počet bodů a to se vyplatí. Není však třeba propadat panice, pokud zrovna nevyhráváte. Na konci hry se totiž sečtou zbylé body a to teprve začíná ten pravý adrenalin. Jste po celou dobu první? Klidně můžete skončit poslední. Záleží jen na vás a na vaší strategii a taktice.

Hru hrajeme opravdu rádi a je to vždy napínavé, protože ne vždy je hned jasné, jak to dopadne a většinou je hra vyrovnaná po celou dobu. Doma mám základní edici s mini rozšířením řeka a opat a první rozšíření, zvané hostince a katedrály. Obě krabice jsem zakoupil v prodejně Albi a dnes jsem zjistil, že existuje velký Carcassonne BOX, ve kterém se krom základní hry vyskytuje všech 11 dodatků, což se zaručeně vyplatí, protože ušetříte 3 700 Kč.

Hodnocení hry

 + Hra jen tak neomrzí (11 dodatků k základní hře)

 + Pokaždé jiná hra (Nikdy nepostavíte stejný svět)

 + Zábava na dlouhé hodiny (Jedna hra cca 30 minut a nezůstanete jen u jedné)

 – Vyšší cena dodatků (399 Kč)

Na druhou stranu pokud se rozhodnete koupit si rovnou BOX za 1 399 Kč, ušetříte spoustu peněz a rozhodně vás hra jen tak neomrzí. Mě osobně moc baví střídání režimu startu, kdy občas hrajeme s řekou a občas bez ní. Rozhodně tedy neuděláte s touto hrou krok vedle a bude vás bavit ve dne i v noci. Hra je sice určena s prvním dodatkem až pro 6 hráčů, avšak z vlastních zkušeností mohu říci, že daleko lepší herní zážitek budete mít ve dvou.

Znáte hru Carcassonne?


Komentujte

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na