5 tipů pro lepší správu fotek v cloudu

Zveřejnil ValousCZ, dne

Každý z nás si určitě potrpí na pořizování hezkých fotek a samozřejmě pak, jejich zálohu. Ne každý však zná možnosti zálohy v cloudu, kde patří například Fotky Google, OneDrive, Dropbox, případně i vlastní NAS.

Já Vám v tomto článku představím výhody služby Fotky od Googlu, kterou aktivně využívám a považuji za jednu z těch lepších.

Tipy a triky – Fotky Google

Všichni ti, co mají email od Googlu, tedy Gmail, nebo vlastní zařízení s Androidem, maji automaticky přístupné téměř všechny služby Googlu a to včetně Fotek. Říkám téměř všechny, protože například funkce zveřejňování aplikací pro Android stojí nějakých 700 korun. Po přihlášení tedy můžete přejít na adresu photos.google.com, díky čemuž se Vám otevřou dveře do zcela nové dimenze.

1. Zálohování ze všech zařízení

Máte-li například chytrý telefon a ještě k tomu tablet. Můžete zálohovat své fotky odkudkoli do omezeného, či naprosto neomezeného cloudu. A proč vlastně máte na výběr? V každém zařízení máte možnost volby konečné kvality fotek. První je nejvyšší kvalita, čímž bude fotka uložena stejně v telefonu, jako na serverech Googlu, avšak ukousne si poměrnou část z vašich 15 GB. Druhou volbou si dopřejete neomezené úložiště, které bude zcela bez poplatků. Fotky se zkomprimují, ale i přesto bude jejich kvalita dosti dobrá. Samozřejmě na detailnější úpravy ve photoshopu můžete následně zapomenout.

Tím se dostávám i k variantě nahrávat fotky z počítače, pomoci aplikace pro Windows. Tím si dopřejete pohodlné nahrávání, třeba ikdyž nebudete doma a necháte zapnutý počítač.

Možností je mnoho a opravdu si můžete vybrat kvalitu napříč zařízeními. Například na telefonu můžete nahrávat fotky neomezeně a z počítače v plné kvalitě.

2. Sdílení knihovny s partnerem

Další bezva možností je sdílení knihovny fotek s vaší nejbližší polovičkou. Určitě jste někdy měli potřebu posílat všechny fotky své přítelkyni, či svému příteli. Google Vám s tím pomůže a vše úžasně zautomatizuje. Stačí jen pokyn.

Jakmile kliknete na volbu sdílet s partnerem, Vyberete svou polovičku z kontaktů a potom si nastavíte, zda sdílet vše, nebo pouze fotky na kterých se daná osoba vyskytuje a samozřejmě zvolíte datum, od kterého fotky sdílet chcete.

3. Alba a sdílené alba

Chcete-li své vzpomínky setřídit do přehledných alb, které můžete obohatit o další visuálně dobře vypadající prvky, nic Vám v tom nebrání. Díky možností vytváření interaktivních alb, na své zážitky jistě nikdy nezapomenete. A co víc? Alba můžete sdílet a přispívat pak do nich může každý kdo má odkaz. Školní výlety, rodinné dovolené, nebo tábory tak získají nový rozměr, alespoň, co se focení týče.

Kromě alb, si můžete vytvořit například koláž, animaci, nebo na telefonu video.

4. Seskupování podle obličeje

Tato metoda není v Evropě k dispozici, a neptejte se, proč mě, ale v Bruselu. I přesto je možnost, jak si rozpoznání a třídění vašich známých aktivovat.

Stačí si v Google Play stáhnout jakoukoli aplikaci na změnu IP adresy, přičemž můžu doporučit TunnelBear VPN, se kterou to fungovalo dobře. V aplikaci si následně změníte lokaci na území spojených států amerických. Následně přejdete do nastavení telefonu, kde si najdete správu všech aplikací a najdete Fotky Google. Poté smažete data a cache aplikace, otevřete ji a v nastavení se Vám ukáže nová volba Seskupení podle obličeje.

A aby toho nebylo málo, můžete seskupovat i své domácí mazlíčky. Přičemž ve vyhledávání stačí napsat „Mamka s Bellou v lese“ a olala, ve výsledku vyhledávání se skutečně objeví adekvátní fotografie z vaší knihovny!

5. Seskupování podle míst

Minulou kapitolou jsem nakousl vyhledávání, které opravdu funguje dost dobře. Google totiž Vaše fotky neustále prochází a indexuje je. Proto si můžete zobrazit všechny fotky lesa, aut, moře, nebo konkrétních míst na mapě. V některých případech ani nemusíte zapínat značkování GPS u fotografií, protože známé památky nebo místa, jež jsou běžně známá pozná i bez toho.

Vy si pak klidně vyhledáte kolikrát jste za svůj život byli a fotili třeba u moře, nebo na českých památkách, či kdekoli jinde.

Používáte zálohu fotek do cloudu? Znali jste všechny funkce Fotek Google?


Komentujte

avatar

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Subscribe  
Upozornit na