Blíží se zima, rychle zpět za létem

Zveřejnil ValousCZ, dne

Taky Vám začíná docházet, kdo je za dveřmi? Možná si říkáte, je to jen zima, ale právě zima nám může udělat pěknou čáru přes rozpočet.

Myslím tím například nakupování nových kusů oblečení, aby nám nebylo chladno, nutné vytápění topných těles nejen doma, ale i v práci, na chatě, nebo kdekoli Vás napadne. Já si třeba musím koupit nové zimní pneumatiky a věřte, že to není žádná sranda. Proto mě napadlo zavzpomínat na letošní léto a vyjádřit se k dovolené, kterou jsem absolvoval v červnu tohoto roku. A nebudu lhát, když řeknu, že jsem byl chvílemi značně zoufalý…

Jak to všechno začalo?

Letiště Mošnov

V podstatě to nebylo až tak jednoduché. S přítelkyní jsme hledali na internetu ten nejlepší zájezd v poměru cena/délka/kvalita/recenze.

Už teď Vám musí být jasné, že to byl celkem oříšek. Našli jsme si 4 hotely, které jsme hodili na papír, napsali plusy a mínusy a tímto způsobem vybrali jeden jediný. 

Porto Greco Village Beach Hotel

Název lákavý, to musím uznat, jenomže když si ho zobrazíte na mapě jsou v jednom komplexu 2 hotely. Od moře výše zmíněný, ale od cesty Elmi Suites Beach. Byl jsem proto v cestovní kanceláři, abych se ujistil, o který hotel jde. Slečna za přepážkou mi říkala, že vše prověří a dá mi na druhý den vědět. Následně volala až za 14 dnů, když jsem měl dovolenou zaplacenou a na druhý den odlétat. Sdělila mi tedy celá nadšená, že se jedná o jeden hotel s novým a starým názvem.

Na místě jsme byli celkem unesení, jak krásně recepce vypadala. Ovšem netrvalo to dlouho a přišla krutá hořká realita!

Dostali jsme klíče a člověk, který ukazoval, kde je jaký pokoj nás vyvedl pryč z hotelového komplexu. Pokračovali jsme po ulici a vešli někam, kde to vůbec nevypadalo pěkně. Vešli jsme po schodech dolů (asi do sklepa, který byl hned vedle skladu). Ať se na mě nikdo nezlobí, ale to co jsme dostali, rozhodně nebyl 2 lůžkový pokoj. Volal jsem proto delegátce, která mi řekla, že to vyřídí zítra, nebo si mám poradit sám. Takže jsem šel na recepci a udělal tam trošku rušno a neodešel jsem do té doby, než jsme dostali nový pokoj. Pořád to nebylo, jako na fotce v cestovní kanceláři, ale rozhodně 100x lepší, než pokoj ve sklepě.

Komáří invaze? Poraďte si sám!

Další takovou ne zrovna pěknou vzpomínku máme na komáry. Kdyby jich bylo jen pár, možná bych to ani nezmiňoval. Jenomže 3. noc, kterou jsme zde trávili a už jsme si celkem na pokoj zvykli přišel děs! Večer při usínání nás probudilo děsivé bzzzzz. Ano je Vám všem jasné že zrovna začala ta pravá invaze. Během noci, tedy od doby kdy jsem to začal počítat, jsem zabil zhruba 100 komárů a to už je co říct. Ráno jsem ihned volal delegátce, co mám dělat. A hádejte co mi poradila…

Běžte si říct na recepci, aby Vám to vystříkali třeba. Tak jsem šel na recepci, kde byla shodou okolností delegátka jiné české cestovní kanceláře, tak jsem ji pěkně poprosil a ona nám to pomohla na recepci zařídit. 

Po návratu z pláže jsem dal dalších 10 EUR za „AntiKomár“ do zásuvky. A když jsme šli na večeři, tak jsem nechal místo karty na pokoji Fenistil gel proti komárům, tentokrát trochu jinak. Ale alespoň jsem měl jistotu, že můj nový „AntiKomár“ do zásuvky zůstane pod proudem.

Návrat už se povedl

Co se návratu domů týče, ten proběhl v celku hladce. Jednak jsme byli rychle na letišti, jelikož náš hotel nabírali mezi posledními. Ale důležitým faktem je i to, že jsme v pořádku a včas odletěli domů. Letadla po nás směr Pardubice a Praha odletěly s několika hodinovým zpožděním až následující den.

Když pominu delegátku, která nevěděla ani to, jak se jmenuje autobusová zastávka u největšího Akvária na Krétě, nebyla nám schopná v ničem pomoct a vypustím i některé nepříjemné situace s pokojem a komáry. Tak se nám dovolená celkem líbila. I když se jídlo v půlce pobytu dost přejedlo a po zbytek dnů jsme nevěděli co si dáme, můžeme si říct, že v Řecku je krásně a vzpomínky dělají maličkosti, na které se prostě nezapomíná.


Komentujte

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na